Dodany: 2010-12-17 11:12:49

Radary przenośneRadary przenośne już u niejednego kierowcy wywołały ból głowy na widok wysokości mandatu. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na kontrolowanie przestrzegania przepisów o ruchu drogowym.


Radary przenośne maja dwie formy. Jedną z nich są radary, które policjanci ustawiają przy drogach a sami oddalają się z miejsca, które kontrolują. Innym rodzajem są tak zwane suszarki, którymi policjanci mierzą prędkość nadjeżdżającego auta. Radary te trzymane są w reku przez policjanta, który może „wziąć na celownik” każdy samochód. Radary zwane potocznie przez kierowców suszarkami mogą występować także w postaci laserowej. Tym rodzajem miernika prędkości policjanci są w stanie zmierzyć prędkość samochody oddalonego nawet o kilometr. Liczy się w tym przypadku tylko jego widoczność.

Fotoradary ustawiane przy drogach na stałe są raczej tylko straszakiem dla kierowców niż rzeczywiście „łapią” kierowców łamiących przepisy. Radary przenośne ustawiane są przez policjantów w różnych miejscach także wielu kierowców niestety zostaje zatrzymanych i ukaranych mandatem i punktami karnymi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Radary przenośne
Nick: