Dodany: 2010-12-17 11:04:03
 

Szkolenie praktyczne na mieścieOstatnim już etapem szkolenia przyszłych kierowców jest szkolenie praktyczne tzw. na mieście. Polega ono jak łatwo się domyślić na jeździe samochodem po drogach publicznych. Oczywiście podczas tego etapu szkolenia, kierowcom towarzyszy zawsze instruktor.


Który dba o bezpieczeństwo kierowców. Samochody które służą do nauki jazdy nazywane są elkami. Jest to związane z zainstalowanym na dachu auta niebieskim znakiem z literą L. Znak ten ma ostrzegać innych kierowców by zachowali szczególna ostrożność i przede wszystkim wykazali się cierpliwością gdyż uczący się kierowcy niejednokrotnie mogą utrudniać jazdę innym użytkownikom dróg. Niestety w zdecydowanie większą cierpliwość powinni się uzbroić właśnie uczący się kierowcy, gdyż najczęściej są bardzo źle traktowani, szczególnie w dużych miastach, w czasie kiedy tworzą się korki i kierowcy zaczynają się denerwować.

Ostatni etap szkolenia przeprowadzany jest przez instruktorów w taki sposób by jak najbardziej zniwelować stres kursanta przed egzaminem. Organizowane są wyjazdy do miast, w których będzie odbywał się egzamin by kursant mógł zapoznać się z trasami egzaminacyjnymi. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szkolenie praktyczne na mieście
Nick: