Dodany: 2010-12-16 11:54:51
 

Kolejnym z egzaminów jakie przejść muszą kandydaci na kierowców, którzy starają się o prawo jazdy lublin jest egzamin na tzw placyku. Utarła się nazwa potoczna która pochodzi od miejsca odbywającego się egzaminu.


Tzw. placyk jest dużym asfaltowym placem z przygotowanymi kilkoma stanowiskami dla zdających. Każde stanowisko obejmuje linie wyznaczające poszczególne manewry, najczęściej są to: jazda po łuku, pas do cofania, parkowanie równoległe czyli tzw koperta, parkowanie skośne. Znajduje się tu również miejsce do sprawdzenia umiejętności ruszania ze wzniesienia oraz hamowania awaryjnego.

Posiadanie prawo jazdy lublin zobowiązuje jednak do opanowania tych umiejętności, dlatego też nie dziwi bardzo skrupulatne podejście egzaminatorów do błędów popełnianych przez osoby starające się o prawo jazdy lublin. Egzamin praktyczny zdawany na placyku, uważany jest za najtrudniejszą część egzaminacyjną. Ze statystyk wynika także, że egzamin praktyczny na placu manewrowym jest najczęściej oblewanym egzaminem na prawo jazdy lublin. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Egzamin praktyczny na placu
Nick: