Dodany: 2012-01-30 12:46:07

Choroby wykluczające posiadanie prawa jazdyPrawo jazdy poznań to dokument, który chce posiadać każdy, kto ukończył 18 rok życia. Nie każdy jednak może starać się o prawo jazdy poznań. Dlaczego? W ustawie prawo o ruchu drogowym jasno zaznaczone jest kto nie może ubiegać się o przyznanie dokumenty prawo jazdy poznań.

 

Lekarz , który bada każdego kandydata starającego się o prawo jazdy poznań może go wykluczyć jako przyszłego kierowcę jeśli posiad on chorobę związaną z narządem wzroku – jednak nie jest to daltonizm, czy zwykła wada, która korygowana jest okularami – chodzi i poważniejsze kwestie zdrowotne, które całkowicie dyskwalifikują kandydata.

 

Również osoby uzależnione od alkoholu nie otrzymują prawa jazdy, gdyż lekarz stwierdza iż stanowi ona niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu, gdyby osoba taka otrzymała prawo jazdy. Poważnym przeciwskazaniem dyskwalifikującym kierowcę jest zaburzenie układu nerwowego lub też poważne jego choroby, które są utrudniają poruszanie się osobie – również prowadzenie pojazdu – kontrolę nad nim..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Choroby wykluczające posiadanie prawa jazdy
Nick: